,,Сребрно  језеро  полумаратон ,,  и   ,,Трка  задовољства,,

DSC 7527У  организацији  Атлетско-рекреативне  секције  Велико  Градиште, уз  подршку локалне  самоуправе, Туристичке  организације и  Спортског  центра,  у  недељу 1.2.2015. године  одржан  је  ,,Први  Сребрно  језеро  полумаратон,,  и  ,,Трка  задовољства,,   у  Великом  Градишту. Такође, велику  подршку  у  реализацији  пружили  су  и  наставници  ОШ  ,,Иво  Лола  Рибар,, Велико  Градиште, Ненад  Станковић, Биљана  Перић, Зоран  Перић, Миљан  Милојковић,  Марина  Максимовић, Милош Петровић  и  директор  школе  Драган  Мандић.  Ученици,  који  су  такође  били  учесници  у  „Трци  задовољста,, у  којој  је  на  укупној  дужини  од 5 км  у  којој  је  учествовало  четрдесетак  такмичара  аматера, остварили  су  одличан  резулат  освојивши  прва  четири  места: 1. место Боривоје  Голубовић, 2.место Вељко  Бохарев, 3. место Лазар  Траиловић, 4. место Себастијано  Милосављевић. Ученици наше школе који  су такође  учестовали  у ,,Трци задовољства,, су Марио  Живојиновић, Никола  Јордановић, Лука  Тошић, Олгица  Веселиновић, Тијана  Стојановић, Наташа  Траиловић, Никола Пантић, Катарина  Николић и Наташа Јовановић која је добила медаљу као најмлађи учесник.
    По  завршетку  трка организатор  је  прогласио  најбоље и  додељене  су   медаље  и  пехари. Ова  манифестација  на прави  начин  промовише  спорт  и здраве  стилове  живота.