НАШЕ АКТУЕЛНОСТИ

Упис полазника у први разред ОШ ,,Иво Лола Рибар'' за школску 2020/2021. годину

МИШ ПРВАЦИ

Упис деце у први разред основне школе, који традиционално почиње 1. априла, ове године ће, због актуелне ситуације и ванредног стања, почети касније. Уместо уписа, родитељи и други законски заступници ће од среде 1. априла 2020. године бити у могућности да ступе у контакт са школом, у коју желе да упишу своје дете, преко нове услуге „Исказивање интересовања за упис у основну школу“, на Порталу еУправа.

Родитељи ће контакт са школом остварити тако што ће попунити упитник са неопходним подацима, који се налази на следећем линку:

НАКОН ТОГА, РОДИТЕЉ/ДРУГИ ЗАКОНСКИ ЗАСТУПНИК ОБАВЕЗАН ЈЕ ДА ПОПУНИ УПИТНИК НА ПОРТАЛУ еУправа.

На овај начин, школе ће евидентирати заинтересованост родитеља да упишу дете у одређену школу, како би оквирно знале који број ђака могу да очекују. Сви родитељи који ће користити ову електронску услугу, биће обавештени о датуму уписа у основну школу чим исти буде био дефинисан.

По дефинисању датума уписа у основну школу, на Порталу eУправа биће доступна услуга заказивања термина за упис и тестирање, која ће омогућити родитељима да једним одласком у школу заврше све процедуре око уписа детета и то без потребе доношења документа, као и да обаве тестирање са психологом/педагогом.

Школе ће у унапређеној електронској услузи еУписа, по службеној дужности, прибавити податке из матичне књиге рођених, из евиденције пребивалишта и из здравственог информационог система о обављеном лекарском прегледу.

ДОБРО ДОШЛИ

КОЛЕКТИВ ОШ“ИВО ЛОЛА РИБАР“

ВЕЛИКО ГРАДИШТЕ