ГОДИШЊИ ПРОГРАМ РАДА НОВИНАРСКЕ СЕКЦИЈЕ

ВЕСТИ - ДЕШАВАЊА У ШКОЛИ

ИНТЕРВЈУ СА ЉУБИВОЈЕМ РШУМОВИЋЕМ

Да ли сте до сада посетили неку школу у градиштанској општини?

- Данас сам сазнао да сам претридесет година био у Градишту, али сам био код предшколаца у вртићу „Мајски цвет“.

Знамо да сте олучили да посетите школе у мањим местима. Колико сте до сада остварили свој циљ?
- Био сам у десетак школа, свуда сам носио књиге и поклањао школама, јер нису имале библиотеку. Добрица Ерић и Тоде Николетић су обећали да ће ићи са мном.

Ми смо читали доста Ваших песама, да ли припремате неку нову збирку?
- Треба да изађе збирка о Чича Глиши.

Шта Вас је инспирисало д почнете да пишете? Да ли стесе угледали на неког док сте писали?
- Почео сам да пишем још у школи са другарима, велики утицај на мене је имао Бранко Ћопић.

Многе Ваше песме су музички обрађене; да ли имате међу њима омиљену?
- „Деца су украс света“ је постала дечија химна, многе песме је компоновао Миња Субота, Александар Кораћ, Радосав Гајић.

Док су одрастали, све наше родитеље пред ТВ-ом је окупљала емисија „Форе и Фазони“. За једне новине сте изјавили да хумор откључава дечију душу. Да ли је ова емисија имала тај циљ?
- Хумор је саставни део поезије јер деца воле смешне ствари. Хумор је саставни део свега што сам радио.

На које језике су превођене Ваше песме?
- На енглески, италијански, немачки.

Да ли сте неку песму испевали мотивисани детињством Ваше деце?
- Имам књигу која се зове „Алексине песме“, моја деца су ми помогла тако што сам ја користио њихове фазоне.

Да ли у неком од своје деце видите себе као песника?
- Алекса има двадесет година, има два метра, тренира кошарку, али воли да пише песме.

ДАН ЗДРАВЉА

Поводом Дана здравља, 7.априла заједничком акциом ученичког парламента и IV разреда организована је изложба здраве хране. Тим поводом су посетиоцима изложбе додељене поруке о здравом начину живота. Слике можете погледати овде

ПРОФЕСИОНАЛНА ОРИЈЕНТАЦИЈА

У просторијама наше школе, 7.априла одржана је презентација медицинске школе "Милутин Миланковић" из Јагодине и том приликом су се ученици VIII разеда упознали са радом школе и образовним профилима које та школа нуди.

ДАН ЗНАЊА

31.марта традиционално по други пут у нашој школи организован је "Дан знања" на тему "Јабука". Учествовали су ученици од I до VIII разреда. У складу са својим могућностима представљена је јабука, кроз разне наставне области - српски језик, историју, географију, физичко, физику, хемију, биологију, музичко, техничко и информатичко образовање, енглески језик, народну традицију. Многобројни гост, представници локалне самоуправе, родиштељи су одушевљено подрћали нашу идеју и дали нам подстрек да и следеће године наставимо у том правцу. Слике можете погледати овде