ИЗДВОЈЕНО ОДЕЉЕЊЕ – ПОЖЕЖЕНО

Посетите нас на FB-Login-www.facebook.com-Login-Page-Home-Sign-In-Sign-Up

poz1

Школа у Пожежену стара је 121.годину. Подаци говоре да је саграђена 1879.године и да је она прво била женска школа.
Данашња зграда, намењена за извођење наставе у нижим разредима, саграђена је 1899.године. Неколико година била је петоразредна и шесторазредна школа, јер је у једној генерацији број ученика достигао преко стотину. Учитеља који су у њој радили, било је много. Међу њима издвајамо: Владимира Зелића, Драгослава и Даницу Милорадовић, Радослава и Веру Животић, брачни пар који је у овом селу најдуже радио, тачније, 40 година.
Вредно је и значајно поменути име првог археолога Србије и првог професора археологије, Милоја Васића. Рођен је у овом селу и у овој школи научио прва слова и бројеве. Из ове школе закорачио је у свет науке.
Учитељи и ученици ове школе активно су учествовали у многим манифестацијама и такмичењима на нивoу Републике где су освајали значајна признања:
- награде на фестивалима глуме,
- Републичка награда за најуређенију школу,
- Републичка награда за школску средину и др.
Школу данас похађају ученици I до IV разреда а на њиховом образовању и васпитању вредно раде професори разредне наставе Анђелка Стојшић и Данијела Марковић.

poz2 poz3
pozezeno.01 pozezeno.02